GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9344025
*
nr 934 4025
Vas
Wallåkra, keramik, höjd: 39 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:22:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 16:12:25
1
100 kr
12/1 18:17:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas wallåkra
-
6777 Affisch
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:56
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:09
*
Vas
Läs mer om e-auktion
nr 934 4025
Vas
Wallåkra, keramik, höjd: 39 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/1 16:12:25 | 1 | 100 kr |
| 12/1 18:17:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas wallåkra
-
6777 Affisch
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:56 -
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:41 -
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:09



